Alu profile two-sided formed 156mm 5128 anod
Code: 75021Related products
Product detailed description
Aluminum profiles are sold "bespoke" or over 6 m long bars.
Profile suitable for Plexiglass up to 5 mm thickness.
When removing only part of the bar, we charge a 30% extra on the price of the material you collect.
We can offer cutting at the angle, or cutting the profile to flat. If necessary, formatting to the specific box dimensions, please include these dimensions in the notes in the shopping cart.
Additional parameters
| Category: | Aluminium profiles |
|---|---|
| Weight: | 1.15 kg |
| EAN: | 8596032024173 |
| Availability: | In stock |
| Color: | Silver anodized |
| Dimension width: | 156 mm |
| Dimension length: | 6000 mm |
| Type of lightbox: | Two-sided |
| Cutting to size - sheets: | No |
| Cutting to size - profiles: | Ano |
| Balení: | 36 |



-1.jpg?68d3d670)