Aluminium Composite Panel - Economy Bond 0.15 2x1220x2440mm white9003/white9003
Code: 782100Related products
Product detailed description
No product's description available
Additional parameters
| Category: | ACP and DeBond panels |
|---|---|
| Weight: | 8.63 kg |
| EAN: | 8596032070262 |
| Availability: | On request |
| 1st side color: | White |
| 1st side RAL: | RAL ~9003 |
| 2nd side color: | White |
| 2nd side RAL: | RAL ~9003 |
| Dimension width: | 1220 mm |
| Dimension length: | 2440 mm |
| Dimension height: | 2 mm |
| Type of core: | LDPE |
| Type of paint: | PES |
| Aluminum thickness: | 0,15 mm |
| Protection foil: | On both sides |
| Cutting to size - sheets: | No |
| Cutting to size - profiles: | No |
| The item has been sold out… | |




