Sample ALP Bond A2 0,7 4mm silver9006/primer
Code: 3300911Product detailed description
ACP Bond sample (0,7/4mm, silver RAL 9006/primer). Ideal for physical verification of color and material, giving you confidence before your final implementation.
Sample size is 85x47 cm.
Additional parameters
| Category: | Bond samples |
|---|---|
| Weight: | 0.1 kg |
| Availability: | In stock |
| 1st side color: | Silver |
| 1st side RAL: | RAL 9006 |
| 2nd side color: | Primer (basic) |
| Dimension width: | 47 mm |
| Dimension length: | 85 mm |
| Dimension height: | 4 mm |
| Type of core: | A2 mineral core |
| Aluminum thickness: | 0,7 mm |
| Protection foil: | On one side |



-1.jpg?68d3d670)